Homeroom List

https://www.seal-pa.org/wp-content/uploads/2019/08/2019-2020-HOMEROOMS.docx

 

2019-2020

HOMEROOM ASSIGNMENTS 

GRADE 9 

ADRIAN – BEAVER                                        ROOM 201          MR. BEILER

BENNER – DAY                                                 ROOM 203          MR. SCHMITT

DeJESUS BRITO – FENNESSY                    ROOM  217         MR. TRESSLER

FINCH – HEIMBACH                                     ROOM 205          MRS. UNDERHILL

HERMAN – KIBLER                                      ROOM 207          MRS. COOK

KLOOSTRA – MARTIRE                              ROOM 227          MR. MOYER

MASTERS – OURIQUE                                  ROOM  229         MRS. TYLER

PARADIS – RITTER                                        ROOM 228          MRS. BOLLINGER

ROBERTS – SMITH                                        ROOM 230          MRS. LOPEZ

SNYDER – VOSS                                              ROOM 231          MRS. ARNOLD

WALTER – ZURICK                                       ROOM 212          MRS. HEPNER

 

GRADE 10

 

ADAMS – BENNETT                                       ROOM 123          MRS. BURNS

BETTS – DELOSIER                                        ROOM 127          MRS. ULSH/MR. SMITH

DEWIRE – FOWLE                                         ROOM 243          MRS. BASTIAN

FROMILLE – HERMAN                                ROOM 242          MRS. PANCHER

HILE – KRATZER RIVERA                         ROOM 241          MRS. FEIDT

KREITZER – MORALES                               ROOM 240          MRS. BUNTING-SPECHT

MULL – REICH                                                 ROOM 239          MRS. FRANTZ

REIPRICH – SHOCH                                      ROOM 238          MR. GESSEL

SLAVISHAK – SWARTZ                               ROOM 234          MRS. DOAK

TEATS – ZELLERS                                         ROOM 232          MR. MYERS

 

GRADE 11

 

ALBA – BOWER                                               ROOM 100          MRS. NEWBERRY

BRANKOVICH – DUKE                                 ROOM 102          MR. MARTIN

DURHAM – HADDON                                     ROOM 104          MR. STEBILA

HANE – KISSINGER                                        ROOM 141          MRS. YEVICS

KLINE – MECKLEY                                        ROOM 139          MR. JARRETT

MERWINE – PURSELL                                  ROOM 131          MR. AUMENT

RADEL – SHAMBACH                                    ROOM 134          MR. SWINEFORD

SHATZER – TORO                                          ROOM 132          MRS. FRY

TRETINA – YOUNG                                        ROOM 111          MRS. LONGACRE

 

GRADE 12

 

ALDERSON – BOWERSOX                         ROOM 213          MRS. WEIKEL

BRANKOVICH – DICK                                 ROOM 214          MR. MILLER

EBERLY – GEPHART                                     ROOM 211          MR. ROUSH

GILFERT – HOKE                                           ROOM 215          MR. KREPPS

HOLLENBACH – KERSTETTER               ROOM 143          MR. FRAKE

KLINE – LAUDENSLAGER                          ROOM 216          MS. ROBBINS

LEHMAN – METZGER                                  ROOM 218          MS. ROBINSON-ROUSH

MILLER – REHART                                        ROOM 221          MS. HUBER

REICHARD – SEARS                                      ROOM 222          MR. SWITALA

SECHRIST – THOMPSON                             ROOM 220          MRS. WALTERS-ZIMMERMAN   

TIRPAK – ZECHMAN                                     ROOM 224          MR. HEISER     

ALL SUN-TECH/ACE Students                   Media Center      MRS. KNITTER